Aradığınız kelime sarı renk ile işaretlenir.
Yazı boyutu     
 
Kaynaklı site

Sual: Günlük bir gazetede, www.dinimizislam.com sitesinin resmi konularak, (Dinî bilgiyi internetten değil sahih kaynaklardan öğrenin. Temel dini esaslar edinilmeden, internetteki bilgilere yaklaşılması sakıncalıdır) deniyor. İnternetteki dinî sitelerin hepsinin güvenilir olmadığına ve internet sitelerine mesafeli yaklaşılması gerektiğine dikkat çekiliyor. www.dinimizislam.com sitesi, her dini konuyu muteber kaynakları esas alarak yazdığına göre, işte böyle kaynaklı verilmeli mi deniyor, yoksa bu siteye itibar edilmemesi gerektiği mi vurgulanıyor?
CEVAP
Sitemizdeki yazıların hepsi kaynaklı olduğuna göre, sitemizin övüldüğünü, reklamının yapıldığını sanıyoruz. Yoksa kaynaklı bir siteye iftira atmak, onu kötülemek, yasal olarak da suçtur.

İbni Mübarek hazretlerinin, (Dininizi kimden aldığınıza iyi bakın) buyurduğu gibi, sitemizdeki binlerce sayfalık bilgilerin hepsi, asırlarca dünyaya nur saçan, dört hak mezhep imamlarımızın ve bunların yolunda olan âlimlerin eserlerinden alınmaktadır. Nakle önem veren, şahsi görüşlere kesinlikle yer verilmediğini vurgulayan bir sitedir.

Sitemizin Hakkımızda kısmındaki açıklamada, bu husus çok güzel izah edilmiştir. Oradaki Kaynak Eserler bölümünde de, yazılarda kaynak olarak kullanılan eserler ve yazarları hakkında geniş bilgi verilmiştir. O gazete, bu kaynakları elbette inkâr etmez. Sitemizin reklamını yaptıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Nakle önem veren site
Sual: www.dinimizislam.com sitesine, Türkiye Gazetesi’nde Bizim Sayfa’da neşredilen yazılar mı konuyor? Hepsi nakle dayanan bilgiler midir?
CEVAP
Evet, gazetemizde çıkan yazılar, kitaplarımızdan ve hocamıza sorduğumuz suallerden alınmakta ve merhum Enver Abimizin kontrolünden geçtikten sonra neşredilmekteydi. Dînî konularda kendimize ait bir hüküm bulunmamaktadır. Siteye de bu yazılar konmaktadır. Nakil yapılırken bir yanlışlık olursa, elbette düzeltir, doğrusunu yazarız.

Kahramanmaraş’tan İlahiyatçı olan Durdu Mehmet Yiğitalp, gazetede çıkan dînî yazılardan bazısı bilgisine zıt olunca, bir hafta kadar beklermiş. (Eğer bir yanlışlık olmuşsa düzeltirler, düzeltilmezse demek benim bilgim yanlışmış) diye düşünürmüş. Merhum Enver Abimiz, bunu işitince, (Yine de maşallah. Bu gazetede dînî konuda herkes istediğini yazabilir mi? Elbette kontrol ediyoruz) demişlerdi. Kontrol edildiği için, gazetede çıkan yazılar, üç cilt hâlinde bastırılarak, okuyuculara promosyon olarak verilmişti.
 
Geri dön
 
 
Dini Konularda Ara:


http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
 
İhlas Vakfı Öğrenci Yurtları
Öğrenci Yurtları Birliği
Güncelleme Tarihi
01 Nisan 2020 Çarşamba
Sitemizdeki bilgiler, bütün insanların istifadesi için hazırlanmıştır.
Orijinaline sadık kalmak şartıyla, izin almaya gerek kalmadan,
herkes istediği gibi alıp istifade edebilir.
AnaSayfam Yap   |    Favorilere Ekle   |    RSS
Ziyaretçi Sayısı

Hosted by İhlas Net