Aradığınız kelime sarı renk ile işaretlenir.
Yazı boyutu     
 
Bir okuyucu mektubu

1983 Yılında Hakikat Kitabevi kitaplarından almak nasip oldu. O zaman okumak, anlamak nasip olmamıştı. 20 sene sonra TGRT’de, Osman Ünlü hoca, İmam-ı Rabbani hazretlerinin Mektubat’ını okuyanın, kâmil iman ve ihlâs sahibi olacağını, zihninin berraklaşacağını söyleyince hemen bu kitapları okumaya karar verdim.

Çok bereketlendim. İslamiyet’i doğru olarak öğrendim. İmanı öğrendim. En güzeli de, Allahü teâlâyı öğrendim. Allahü teâlâ hiçbir şeye, yarattıklarına benzemez deniyordu, ama bunu bir türlü anlayamıyordum. İmam-ı Rabbani hazretlerinin mektublarını okuyunca çok iyi anladım. Osman Ünlü hocamın söylediği gibi zihnim berraklaştı. Kalbim huzurla doldu.

TGRT veya Türkiye Gazetesi olmasaydı, sizleri tanıyamaz, güzel kitapları okuyamazdık. Allahü teâlâ hepinizden, bu güzel kurumları kuranlardan ve hizmet edenlerden razı olsun.

Bir gün evdeki eşyaların yerini değiştirirken, uygunsuz bir yazara ait, dini bir kitaba rastladım ve göz gezdirdim, sadece birkaç satır okudum. Birden, kalbimdeki o sıcaklık gitti, sanki odun gibi bir adam oldum. Beş altı satırlık yazı kalbimi buz gibi yaptı. O zaman daha iyi anladım, doğru kitap okumanın kıymetini...

Sizleri tanımadan önce, büyük bir belaya maruz kalmıştım. Allahü teâlâ bu defa affetmez, helak eder diyordum ve nasıl helak olacağımı bekliyordum. Her akşam Vakıa suresini okuyordum. Sanki bir güç, Hadid suresini okumamı söylüyordu. Raûf-ur-rahim ile biten âyet-i kerimeye kadar okuyordum. Raûf-ur-rahim ismi şerifini çokça tekrar ediyordum, çok rahatlıyordum. Bu kadar rahatladığım âyet-i kerimenin mânâsını öğrenmek istedim. Tefsirlere baktım, uzun uzun yazılmış, hepsini okudum, ama hiçbir şey anlamadım. Sonra Hakikat Kitabevi yayınlarında, Ehl-i sünnet âlimlerinin sözlerinden alınarak anlatılan yazıları okudum ve Allahü teâlânın rahmetinin genişliğini çok iyi anladım. O kadar çok sevindim ki, anlatamam.

Sonra sahaflara gittim. Elimdeki tefsiri, Türkiye Gazetesi İslam Âlimleri Ansiklopedisi ile takas ettim. Evdeki diğer kitapların hepsini de yok ettim. Şu anda evimizde, Hakikat Kitabevi yayınları ve gazetemizin verdiği kitaplardan başka kitap yok elhamdülillah.

Fevzi Kara
 
Geri dön
 
 
Dini Konularda Ara:


http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
 
İhlas Vakfı Öğrenci Yurtları
Öğrenci Yurtları Birliği
Güncelleme Tarihi
01 Nisan 2020 Çarşamba
Sitemizdeki bilgiler, bütün insanların istifadesi için hazırlanmıştır.
Orijinaline sadık kalmak şartıyla, izin almaya gerek kalmadan,
herkes istediği gibi alıp istifade edebilir.
AnaSayfam Yap   |    Favorilere Ekle   |    RSS
Ziyaretçi Sayısı

Hosted by İhlas Net