Aradığınız kelime sarı renk ile işaretlenir.
Yazı boyutu     
 
Yangında yanmayan kitap

Sual: Alevler içinde yanan aracımızda bulunan Faideli Bilgiler kitabı yanmamış. Yangında Mushaf'ın yanmadığını çok duymuştuk, fakat bu kitabın yanmamasının sebebi ne olabilir?
CEVAP
Evet, Mushaf yanmaz. Bir hadiste, (Kur'an bir deriye yazılsa, bu deri ateşe düşse yanmaz) buyuruldu. (Taberanî)

Mushaf yanmayacağı gibi, fıkıh bilgileriyle bildirilen Kur'an-ı kerimin hükümleriyle amel eden de Cehennemde yanmaz. Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarıyla amel etmek de böyledir. Zaten bu kitaplarda Kur'an-ı kerimin emir ve yasakları bildirilmiştir. Yani bu kitaplarla amel etmek, Kur'an-ı kerime uymak demektir. Hakikat Kitabevi'nin kitaplarında, hiçbir şahsi görüş yoktur. Hepsi İslam âlimlerinden nakildir. İkinci önemli bir özelliği de, kâr gayesiyle satılmamaktadır. Allah rızası için, Allah'ın dinine hizmet için, mal oluş fiyatından satılmaktadır. Fiyatları diğer kitaplarla karşılaştırılırsa, bu açıkça görülür.

Hakikat Kitabevi'nin bütün kitapları, İmam-ı Rabbanî hazretlerinin ve diğer Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarından hazırlanmıştır. Allahü teâlâ bu kitabı yanmaktan koruduğu gibi, bu kitapları severek okuyanları, dağıtanları da Cehennem ateşinden korur. Merhum hocamız buyurmuştu ki:
(İmam-ı Rabbanî hazretlerine Allahü teâlâ müjde veriyor: (Kıyamete kadar, sana ve kitaplarına tâbi olanları, Cehennem ateşi yakmaz) buyuruyor. Bu söz, (Hayattayken talebeleri, vefatından sonra da kitaplarını okuyanlar kurtulur) demektir. Bu mübarek kitapları sevgiyle tutanların, bu kıymetli hizmetlerde çalışanların ellerini, Cehennem ateşi yakmaz. Elleri yanmayınca, o ellerin bulunduğu vücut da yanmaz.)

Seyyid Abdülhakîm Arvâsî hazretleri de, (İmam-ı Gazali'nin İhya kitabının aslı, bütün âlimlerce doğru ve yüksektir. Bir gayrimüslim, severek yapraklarını çevirirse, Müslüman olmakla şereflenir) buyuruyor. Hakikat Kitabevi'nin kitapları, Mektubat-ı Rabbanî, İhya gibi kıymetli eserlerden hazırlanmıştır. İhya'dan doğru olarak faydalanmak isteyen de, bu kitapları okumalıdır. İhya'nın piyasadaki tercümelerini tavsiye etmeyiz. Bu kitapları severek tutmak bile, insanın kurtuluşuna vesile olur, çünkü Peygamber efendimiz, (Kişi dünyada kimi seviyorsa, âhirette onlarla beraber olur) buyuruyor. (Taberanî)


 
Geri dön
 
 
Dini Konularda Ara:


http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
 
İhlas Vakfı Öğrenci Yurtları
Öğrenci Yurtları Birliği
Güncelleme Tarihi
01 Nisan 2020 Çarşamba
Sitemizdeki bilgiler, bütün insanların istifadesi için hazırlanmıştır.
Orijinaline sadık kalmak şartıyla, izin almaya gerek kalmadan,
herkes istediği gibi alıp istifade edebilir.
AnaSayfam Yap   |    Favorilere Ekle   |    RSS
Ziyaretçi Sayısı

Hosted by İhlas Net