Aradığınız kelime sarı renk ile işaretlenir.
Yazı boyutu     
 
Hakikat Kitabevi Kitapları

Sual: Niye hep Hakikat Kitabevi’nin kitaplarını tavsiye ediyorsunuz?
CEVAP
Nakli esas aldığı için, ilave ve çıkarma yapılmadan tercüme edildiği için tavsiye ediyoruz. Nakli esas alsa bile, icazetsiz, yetkisiz kimselerin yazdığı veya tercüme ettiği kitaplara itibar edilmez.

Hakikat Kitabevi’nin neşrettiği kitaplarda, tercüme edenlere ve neşredenlere ait bir yazı yoktur. Hepsi büyük zatların yazısıdır. Tercüme edenler de, icazetli âlimlerdir. Bunun için kıymetlidir.

Hakikat Kitabevi’nin kitaplarından alarak hazırladığım, eskiden basılmış birkaç kitabımı bile tavsiye etmiyorum. Kendi kitabım bile olsa, başka kitap okumak, Hakikat Kitabevi’nin kitaplarının okunmasına, onlardan gelecek feyz ve berekete mani olur.

Sual: İsmi çeşitli iddialarla gündeme gelen Ömer Öngüt’ün kitaplarını yayınlayan Hakikat Yayıncılık ile Hakikat Kitabevi arasında bir bağlantı var mı?
CEVAP
Hayır, uzaktan veya yakından hiçbir bağlantı yoktur. Sadece isim benzerliğidir. Hakikat Kitabevi’nin merkezi İstanbul’un Fatih ilçesindedir. İnternet adresi de, www.hakikatkitabevi.com ’dur. Birçok dildeki kitaplarının yanında, yayınladığı Türkçe kitaplar şunlardır:

Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye, Mektubat Tercemesi, Faideli Bilgiler, Hak Sözün Vesikaları, Herkese Lazım Olan İman, İslam Ahlakı, Eshab-ı Kiram, Kıyamet ve Ahiret, Cevap Veremedi, İngiliz Casusunun İtirafları, Kıymetsiz Yazılar, Namaz Kitabı, Şevahid-ün Nübüvve, Menakıb-ı Çihar Yar-i Güzin.

Hakikat Kitabevi’nin, bunlardan başka Türkçe yayını yoktur.

Kitap sırası
Sual: Kitaplar kütüphaneye, yukarıdan aşağıya doğru nasıl yerleştirilmelidir?
CEVAP
Şu sırayla yerleştirilmeli: Mushaf, tefsir, hadis-i şerif, kelam, fıkıh, tasavvuf kitapları ve diğerleri. Hakikat Kitabevi yayınlarının hepsinde, bu ilimlerin bilgileri vardır. Mushaf’tan sonra, istenen sırayla konabilir.

Kaynak aldığımız kitap
Sual: Okuyucuların suallerine hangi kitaplara bakarak cevap veriyorsunuz? Bize hangi kitabı okumamızı tavsiye edersiniz?
CEVAP
Kırk yıldan beri, suallere cevap verirken, genelde tek kitaba Tam İlmihâl’e bakıyoruz. Hakikat Kitabevi’nin diğer yayınlarına da baktığımız oluyor. Nakli yani Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarını esas alan Tam İlmihâl'den sağlam ve daha detaylı başka bir kitap bilmiyoruz. Kitabı hazırlayan zat, (Bize ait hiçbir dînî hüküm olmayan, tamamen nakli esas alarak hazırladığımız bu kitabı okuyup anlayan âlim olur. Tatbik eden de evliya olur, çünkü evliya zatların kelâmıdır. Evliyanın sözünde rabbânî tesir vardır) buyuruyor. İlim ehli bir zat da, (Şimdiye kadar binden fazla kitap okudum. Keşke bunun yerine Tam İlmihâl’i bin kere okusaydım) demişti. Bu kitap, yüzlerce muteber kitaptan alınarak hazırlanmıştır. Bazen kitapta geçen kaynaklara da bakıp o kitapların isimlerini de yazıyorsak da, esas aldığımız yine Hakikat Kitabevi’nin yayınlarıdır. Bu kitaplar varken başka kitaplara ihtiyaç da yoktur.

 
Geri dön
 
 
Dini Konularda Ara:


http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4787
 
İhlas Vakfı Öğrenci Yurtları
Öğrenci Yurtları Birliği
Güncelleme Tarihi
01 Nisan 2020 Çarşamba
Sitemizdeki bilgiler, bütün insanların istifadesi için hazırlanmıştır.
Orijinaline sadık kalmak şartıyla, izin almaya gerek kalmadan,
herkes istediği gibi alıp istifade edebilir.
AnaSayfam Yap   |    Favorilere Ekle   |    RSS
Ziyaretçi Sayısı

Hosted by İhlas Net